Rotring Kalemler Yorum Yap

Rotring marka kalemlerin hikâyesi, Almanya’nın Hamburg şehrinde kurulmuş olan teknik resim ve teknik çizim malzemelerini üretmekte olan bir kırtasiye markasıdır. Rotring ilk olarak Tintenkuli Handels GmbH adıyla 1928 yılında kurulmuştur. 70’li yılların başında ise Rotring ismini almıştır. Bu markanın ilk ürünü ise bir dolma kalem olan Tintenkuli’dir. Rotring kelimesinin Türkçe karşılığı ise kırmızı halka olarak değerlendirilebilmektedir. Şirketin üretmekte olduğu kalemlerin simgesi olan kırmızı halka bu şeridi ifade etmektedir.

Rotring Kalem Markası

Kalemin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. İnsanlığın ilk zamanlarına bakıldığında kalemler henüz icat edilmemişken insanlar parmakları ile ya da buldukları taşlar ile resimler çizmekte ya da yazılar yazmaktaydı. Daha sonra kağıdın ve mürekkebin icatları ile yerini farklı materyallere bıraktı. Birkaç yüz yıl öncesine kadar yazılar kuş tüyü ile yazılmaktaydı. Kuş tüyü mürekkebe batırılarak kağıtlara yazılmaktaydı. Bu fikir daha sonrasında yerini dışı ağaçtan yapılan ve içinde grafit bulunan kalemlere bırakmıştır. Bu kalemlere ise kurşun kalem adı verilmiştir. Gün geçtikçe ve teknoloji genişledikçe kalemlerin yapısı da değişmiş; kurşun kalem yerini uçlu kalemlere, tükenmez denilen ve mürekkeple yazılmakta olan kalemler yerini pilot kalemlere bırakmıştır. Bunun yanı sıra Rotring kalem markası, birçok farklı türde kalemler üretmekte ve insanlara sunmaktadır. Oldukça kaliteli ürünlere sahip olan bu markanın, birçok kişi tarafından tercih edilmesi de tesadüf değildir. Rotring kalemler oldukça kaliteli olmasının yanı sıra, uzun ömürlüdürler. Rotring kalemleri uzun yıllar boyu bozulmadan çalışmayı başarmaktadır. Bu nedenle de insanların tercih konusu haline gelmektedir. Sürekli bozulan kalemler yüzünden insanlar sürekli mağdur olma durumunda kalmaktadır. Rotring kalem ile bu mağduriyet giderilmekte ve kalitesi ile uzun ömürlü olmasının etkileri olarak da oldukça fazla kullanılmaktadır.

Rotring-logo

 

 

 

 

Rotring Marka Kalemler

Rotring markasının üretmekte olduğu bu kalemleri www.kirtasiyeciamca.com sitemiziden faydalanarak satın alabilirsiniz. Kırtasiye ürünleri ile ilgili istediğiniz ürünleri internet sitemizden tedarik edebilmektesiniz. Kırtasiyeci Amca olarak En iyi markaların, en kaliteli ürünlerini sağlamakta olduğumuz e-ticaret portalımız ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir